Telekomunikace

Tarify

Vybrat si z dnešní nabídky mobilních tarifů ten nejlepší není žádná hračka. Na trhu dnes existují nejen klasičtí operátoři O2, T-mobile a Vodafone ale také desítky virtuálních operátorů. Všichni do jednoho tvrdí, že právě jejich mobilní tarify jsou nejlepší, nejvýhodnější a nejlevnější. Jaká je tedy pravda?


Většina lidí stále setrvává u klasických operátorů, u nichž má jistotu kvality služby. Mezi jejich mobilními tarify však bývají velké rozdíly. Velkým hitem je například neomezený tarif, který najdete mezi aktuálními tarify T-mobile, mezi tarify O2 i v nabídce Vodafone tarify. Mezi jeho výhody patří nízká paušální cena s neomezeným voláním. Cena neomezeného tarifu se proto často odvíjí od vybraného datového balíčku.


Samostatnou kapitolou jsou také tarify pro seniory. Daleko více koukají na cenu, a tak je pro ně důležité, zda například O2 tarify pro důchodce nabízí lepší podmínky než T-mobile tarify pro důchodce či Vodafone tarify pro seniory. Mezi současnými tarify si porovnejte nejen konečnou cenu, ale také všechny parametry, které vybraný tarif obsahuje (např. volné minuty a sms, objem dat a další).