Mobilní operátoři

Přečtěte se mnoho informací a užitečných rad všech mobilních operátorů. Mimo jiné zde najdete i mnoho informací o všech známějších virtuálních operátorech.

Vodafone

Vodafone: sms zdarma, neomezené volání a rychlý internet

Druhým největším operátorem světa je hned po China mobile původem britská společnost Vodafone. Ačkoliv na českém trhu známe Vodafone teprve od roku 2006, kdy koupil nejmenšího tuzemského operátora Oskar Mobil, jeho historie je výrazně delší a barvitější. Mobilní licenci získal Vodafone již v roce 1983 a o dva roky později uskutečnil první hovor. Vodafone byl rovněž první mobilní společností ve Velké Británii, která spustila posílání krátkých sms zpráv.

Česká republika a Vodafone pokrytí

Jak již bylo řečeno, Vodafone vstoupil na český mobilní trh zakoupením menšího lokálního operátora Oskar Mobil. Image “lidové operátora”, se kterým se Oskar od počátku profiloval, si Vodafone ponechal a ještě více jej zdokonalil. Se svými klienty, kteří pochází zejména z řad mladších generací, komunikuje velmi uvolněně až přátelsky, čemuž napomáhají úsměvné a nápadité reklamy či tištěný i internetový časopis Čilichili.

Vodafone je třetím největším českým operátorem a na území České republiky má Vodafone pokrytí téměř 100%. V současné době se věnuje stavění tzv. sítě třetí generace. Na stránkách www.vodafone.cz je k dispozici velmi přesná Vodafone mapa pokrytí, kde si snadno dohledáte kvalitu a sílu připojení kdekoliv v republice.

Vodafone samoobsluha

Jako jeden z prvních přišel Vodafone s odlišným způsobem komunikace se zákazníky, kterým se stal telefonní a internetový zákaznický systém Vodafone samoobsluha. Bez nutnosti kontaktu s konkrétní osobou (operátorem) si zákazník může snadno zkontrolovat či upravit nastavení účet.

Stejně tak jej může pohodlně spravovat přes internetový účet. Zákazník tak má neustálou kontrolu nad svým voláním, psaním Vodafone sms zpráv či surfováním na internetu. Používání samoobsluhy je velmi jednoduché, stačí provést Vodafone samoobsluha přihlášení a zákazník se může podívat na vyúčtování, množství vyčerpaných dat a další podstatné údaje. Zároveň si může upravovat nastavení či si vybrat nový a zajímavější produkt mezi Vodafone tarify.

Tarify Vodafone

Jako každý mobilní operátor i Vodafone nabízí různé tarify. Zákazníci si tak mohou vybrat mezi Vodafone tarify takový, který jim vyhovuje. V současné dob jsou stále více vyhledávané tzv. neomezené tarify. Za jeden paušál získají možnost neomezeného volání a posílání Vodafone sms zpráv do všech sítí včetně surfování. Zákazníci tak mohou volat hodiny denně a odeslat sms zpráv, kolik se jim zachce. Vodafone v rámci svých mobilních tarifů nabízí také výhodné volání do zahraničí.

Součástí tarifů je samozřejmě také využívání datových služeb. Datový objem si mohou zákazníci vybrat dle toho, kolik dat měsíčně obvykle stáhnou. Vodafone internet je vysoce kvalitní a signál pokrývá téměř 100 % území České republiky. Internet je možné využívat nejen v telefonu, ale také v tabletu či notebooku.

Zálohujte si kontakty i zprávy skrze Vodafone park

Komunikační portále Vodafone park je určený nejen pro zákazníky Vodafonu. S touto službou si zákazníci mohou zálohovat veškeré kontakty, které ve svém telefonu mají, i archivovat zprávy a volání. Rovněž umožňuje posílat mms a sms na Vodafone a samozřejmě i jiné operátory. Ti, kteří nejsou zákazníky Vodafonu mohou využívat pouze sms a mms bránu Vodafone. Tato služba je určená všem.

Posílejte Vodafone sms zdarma

Krátké textové sms zprávy jsou stále velmi oblíbené a jsou také jednou z nejvýnosnějších služeb. Denně zákazníci Vodafonu posílají tisíce sms zpráva a během Vánočních svátků i několik milionů. Za sms zprávy se obvykle platí korunové částky, zde však máte možnost posílat Vodafone sms zdarma. Jako jediný operátor umožňuje posílat sms zprávy z internetu, což s nadšením kvituje zejména mladší generace, která se na internet připojuje denně prostřednictvím mobilních telefonů, tabletů i počítačů.