Mobilní operátoři

Přečtěte se mnoho informací a užitečných rad všech mobilních operátorů. Mimo jiné zde najdete i mnoho informací o všech známějších virtuálních operátorech.

O2

O2: Výhodné sms, volání i surfování

Mobilní operátor O2, původně celým názvem Telefónica O2 Czech republic, vstoupila na český trh s mobilním voláním sloučením provozovatele pevných linek Českého Telecomu a nejstaršího českého mobilního operátora Eurotel v roce 2006. V současné době se o trh dělí s dalšími dvěma operátory T-mobile a Vodafone. Od roku 2014 se společnost přejmenovala na O2 Czech Republic.

Po společnosti Eurotel přebralo O2 kompletní mobilní infrastrukturu, kterou nadále rozšiřuje a modernizuje. Jako jediný mobilní operátor je provozovatelem nejen mobilní sítě, ale také pevných linek, které převzala odkoupením právě Českého Telecomu. O2 lze rovněž považovat za lídra v poskytování rychlého internetu. Jako první spustilo O2 tzv. 3G síť, která zpočátku pokrývala pouze Praha a Brno. Dnes už 3G síť najdeme v každém větším městě v rámci území České republiky.

O2 a mapa pokrytí

Jako pokračovatel nejstaršího českého mobilního operátora se O2 může pochlubit mobilní a datovou sítí, která pokrývá téměř celé území České republiky. Zejména u rychlého internetu je pokrok za posledních několik let velmi patrný. Aktuálně je horkou novinkou nejrychlejší tzv. LTE internet, který je dostupný většinou pouze ve městech. To by se však mělo rychle měnit a zejména O2 plánuje pokrýt rychlým internetem, čímž myslí 3G síť a více, 90 procent české populace a to nejen ve městech ale v jejich okolí.

O2 internet je všeobecně považován za nejkvalitnější a využívají jej tisíce klientů. Klasikou je přitom nejen internet v mobilních telefonech či tabletech, ale také rychlý O2 internet na doma.

Moje O2

Je již zvykem, že velké společnosti poskytující služby v oblasti mobilního volání či například energií, nabízí svým klientům možnost jednoduché a především non stop kontroly a správy svého účtu. Díky internetové aplikaci si tak uživatelé O2 mohou kdykoliv zkontrolovat stav svého O2 vyúčtování prostřednictvím PC, mobilního telefonu či tabletu.

Každý měsíc obdrží zákazník “Moje O2 vyúčtování”, čímž mu odpadá zbytečné ukládání papírů, na které se doma pouze práší. Veškeré nesrovnalosti či nejasnosti je tak možné řešit okamžitě a veškeré dokumenty má zákazník zálohované. Se službou Moje O2 si mohou zákaznicí zkontrolovat nejen vyúčtování a pravidelnou útratu, ale také si mohou vybírat a měnit mezi aktuálními O2 tarify, přikoupit si data navíc či dobíjet kredit.

Tarify O2

O2 se snaží nabídnout zajímavý tarif za rozumnou cen všem zákazníkům. Proto v její nabídce narazíme na výhodné O2 tarify pro mladé, pro rodiny, O2 tarify pro důchodce i stále více populární neomezené neboli free tarify. Pro ty, kteří se hodně pohybují v zahraničí je určený tarif FREE Evropa, který umožňuje nejen levné volání ale také surfování.

Součástí tarifů jsou například balíčky minut volání zdarma, sms zdarma O2 a různě veliké datové balíčky. A zdaleka se nejedná o všechny výhody O2. Zákazníci si také mohou vybrat a zakoupit za výhodnější ceny moderní chytré O2 mobilní telefony. Veškeré informace o tarifech jsou dostupné přímo na stránkách www.o2.cz.

Sms zdarma do O2 i ostatních sítí

Velkou oblibu zejména u mladší generace si získaly sms zprávy. Denně se uživatelé mobilních telefonů vymění stovky tisíce sms zpráv. Ve významných dnech, jako jsou Vánoce, Silvestr či Velikonoce, počet sms zpráv šplhá k milionům. Kdysi se za ně platilo i několik korun, dnes už bývá obvyklé, že sms jsou zdarma v rámci zvoleného tarifu. Existují také různé webové stránky, které umožňují odesílání sms na O2 a další sítě dokonce bezplatně. O2 sms zdarma nabízí v rámci vybraných tarifů.

O2 TV

Jako jediný mobilní operátor poskytuje O2 služby digitální televize. Zákazníci, kteří si tuto službu od O2 zaplatili, mohou sledovat pořady živě, ale i zpětně a to až 30 hodin po odvysílání. Celkem si mohou vybrat až 118 kanálů, na nichž běží filmy, pořady pro děti, sportovní, dokumentární i zábavní pořady a chybět nesmí ani kvalitní zpravodajské kanály.