Netflix dobývá svět!

Datum přidání: 30. 01. 2016 Zhlédnutí: 5698x

Nejen do Česka a na Slovensko, ale také do spousty jiných zemí, přichází světoznámá služba nabízející lidem sledování filmů a u nás čím dál tím oblíbenějších seriálů.

Světová globalizace, zapříčiněna z velké části internetem, nám nyní umožňuje sledovat naše oblíbené filmy a seriály. Avšak, jak už je to u většiny webů podobného typu, tak autorská práva jsou problémem i zde. Nenajdete tady nejnovější filmy, takže nenastane případ, kdy byste si řekli, že místo kina si počkáte, až bude film na internetu. Tedy alespoň prozatím, neboť nejnovější filmy jsou z roku 2013.

Nikdo a nic není dokonalé, tudíž ani tento web nepostrádá nevýhody, ovšem jak pro koho. Prozatím si tuto službu mohou vychutnat se vším všudy pouze ti, kterým nečiní zvláštní problémy porozumět angličtině. Jestliže příliš neholdujete angličtině, můžete dát přednost některým filmům, které mají dabing v jiném světovém jazyce. V případě, že nemáte problém s titulkami, a zvládáte během sledování filmu zároveň číst, máte k dispozici titulky i v jiných méně obvyklých jazycích. Zatím bohužel není k dispozici český ani slovenský dabing ani titulky, to by se však mělo v budoucnu změnit.

A jak je všeobecně známo, zadarmo ani kuře nehrabe. Z něčeho přece musejí být ta autorská práva zaplacena. Chcete-li tedy kvalitní zážitek, měli byste počítat s tím, že vás to bude něco stát. Netflix vám však nabízí měsíční zkušební dobu, během které můžete sami usoudit, zda byste byli ochotni za tuto službu platit měsíční předplatné, které činí v přepočtu na naši měnu přibližně 215 korun, což je asi 8 eur. Jedná se o základní předplatné, za nějž můžete užívat Netflix a sledovat tak filmy v nízké kvalitě. S vyšším tarifem přirozeně také roste kvalita.

Tato služba, která k nám zavítala ze zahraničí, má své výhody i nevýhody, je to jen začátek a jistě se bude postupně vylepšovat i v naší republice.